Bosu Energy + Interval

 

BOSU je zkratka pro ‘both sides up = obě strany nahoru‘. BOSU® Balance Trainer je balanční pomůcka nového tisíciletí a může se používat plochou stranou jak nahoru, tak dolů, pro různé druhy balančních cvičení. BOSU vypadá jako klasický fitball uříznutý asi ve dvou třetinách. Vrchní třetina je ukončena základnou, na které jsou protiskluzové body a na tuto "třetinu fitballu" - kopuli - se nastupuje a sestupuje. Pomůcku můžete také otočit pevnou stranou nahoru a cvičit tímto způsobem. Vzhledem k nestabilitě a celkovému navržení BOSU potřebujete udržovat rovnováhu při každé pozici. Touto snahou docílíte zapojení především hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna (tedy svalů "středu" těla), kterým běžným pohybem neposílíte a které jsou zodpovědné za správné držení těla.
Podle toho, jak moc máte BOSU nafouklé zapojujete střed těla víc nebo míň. Čím víc máte pomůcku nafouklou, tím jednodušší je udržení celkové rovnováhy.

BOSU se tak stává ideálním pomůckou pro zdravé hubnutí, zpevnění celého těla, trénink vytrvalosti a celkové kondice. To vše bez zatěžování kloubů, tvrdých dopadů a namáhání kolen.

BOSU je tedy vhodnou variantou také pro ty, kteří nezvládají složité aerobicové kroky a přesto se chtějí vydatně zapotit, pro klienty s bolestmi zad nebo kolen a pro klienty s nadváhou.

Pozitivní účinky cvičení na BOSU ®:
- jedním z hlavním cílů cvičení na BOSU® je správné držení těla, tedy prevence bolestí zad a problémů s tím souvisejících
- zpevnění svalů celého těla, včetně svalových skupin, které běžným cvičením nelze posílit (centrum těla - hluboké břišní a zádové svaly)
- zlepšení rovnováhy a stability těla
- zpevnění šlach a vazů
- zvýšení sebevědomí

BOSU ENERGY - jedná se o aerobní a posilovací cvičení s využitím balanční pomůcky BOSU®, cvičení tvoří jednoduché dynamické bloky, balanční cviky, statické i dynamické posilování a protažení

BOSU INTERVAL - tento trénink kombinuje střídání aerobního cvičení se silovým tréninkem, je ideální na redukci tuku a tvarování postavy

Je oblíbenou pomůckou mezi lidmi bez rozdílu věku od začátečníků až po vysoce trénované atlety, protože každý si sám může určit vlastní úroveň obtížnosti. Svoji oblibu si získal i mezi muži! Určitě si ho zamilujete i Vy!

 

Fotka pořízena v roce 2007 v Příbrami.